Sudori MIG MAG/ TIG si Lacatusi confectii metalice in Bucuresti

 AVANTAJE

- Pachet salarial avantajos
- Contracte de munca
- Bonusuri substantiale
- Tichete de masa in cuantum de 15 RON
- Plata orelor suplimentare (dublu) si a orelor de noapte cu un spor de 25% din salariul brut
- Angajari urgente in cadrul unei companii de prestigiu din Romania
- Cazare asigurata gratuit pentru candidatii din afara Bucurestiului

CARACTERISTICI LOC DE MUNCA

- Contract individual de munca
- Norma intreaga
- 21 zile concediu de odihna/ an conform salariului
- Program de lucru 8 ore/zi
- Luni - Sambata - se lucreaza in 3 schimburi.
- Duminica este libera.
- Sch. 1: 06.00 - 14.00 Sch.2: 14.00 - 22.00 Sch. 3: 22.00 - 06.00

PROFIL IDEAL

- Absolvent de scoala profesionala/ liceu tehnic
- Se accepta si candidati fara experienta care au finalizat liceul tehnic si detin calificare.
- Candidatii cu experienta prezinta un avantaj la selectie

Citeste mai mult

DETALII

Adresa locului de munca
Activitatea se desfasoara la sediul societatii situat in Municipiul Bucuresti.
Felul muncii (functia/ meseria conform Clasificarii Ocupatiilor din Romania)
- Sudor MIG MAG/ TIG
- Lacatus confectii metalice

Descriere posturi si cerinte

SUDORI MIG - MAG/ TIG

RESPONSABILITATI

 - Realizeaza repere, subansambluri, piese sudate si alte componente, folosite in diferite domenii industriale sau neindustriale ( tubulatura ventilatie; grinzi; stapli; diverse confectii metalice )
- Executa lucrari de sudura cu respectarea cerintelor de calitate impuse prin procedura de lucru sau prin instructiunile tehnologice primite; - Analizeaza desenele de executie primite si lamureste toate problemele care pot apare si care pot afecta calitatea produselor, inainte de inceperea lucrului;
- Identifica detaliile tehnice si tehnologice ale procedeului de sudare (parametrii de sudare, tipul si calitatea imbinarii sudate, precum si parametrii tehnologici).
Nivel studii si calificare
Certificat calificare sudor. Cunostinte privind clasificarea procedeelor de sudare, reprezentarea sudurilor in desenul tehnic, notiuni privind proprietatile materialelor de baza si de adaos, date privind tehnologia de sudare pentru procedeul in curs de executie cat si metode de prevenire/reducere a tensiunilor si deformatiilor datorate procesului de sudare.

LACATUS CONFECTII METALICE:

- Executa lucrari de prelucrare a tablelor, diferitelor profile metalice si tevi rotunde sau rectangular prin: taiere – debitare, gaurire - filetare, ajustare si montaj;
- Executarea si asamblarea pieselor prin suruburi, nituri si pregatirea asamblarii prin sudura si eventual executarea unor suduri mai simple.
- Executa lucrari de lacatuserie cu respectarea cerintelor de calitate impuse prin procedura de lucru sau prin instructiunile tehnologice primite; - Analizeaza desenele de executie primite si lamureste toate problemele care pot apare si care pot afecta calitatea produselor, inainte de inceperea lucrului;
- Identifica cerintele de calitate pe baza indicatiilor din fisele tehnologice, desenul de executie si procedurile/planurile de control si a normelor privind abaterile si tolerantele admisibile la operatiile tehnologice de executie; - Cunoaste scopul si modul de utilizare a instrumentelor de masura complexe (cheie dinamometrica, compas gradat, sabloane verificatoare, nivela cu laser, aparat pentru determinarea grosimii stratului de vopsea, etc);
Cerinte
Executa lucrari de prelucrare a tablelor, diferitelor profile metalice si tevi rotunde sau rectangular prin: taiere – debitare, gaurire - filetare, ajustare si montaj;
Executarea si asamblarea pieselor prin suruburi, nituri si pregatirea asamblarii prin sudura si eventual executarea unor suduri mai simple.  Executa lucrari de lacatuserie cu respectarea cerintelor de calitate impuse prin procedura de lucru sau prin instructiunile tehnologice primite; Analizeaza desenele de executie primite si lamureste toate problemele care pot apare si care pot afecta calitatea produselor, inainte de inceperea lucrului;
Identifica cerintele de calitate pe baza indicatiilor din fisele tehnologice, desenul de executie si procedurile/planurile de control si a normelor privind abaterile si tolerantele admisibile la operatiile tehnologice de executie; Cunoaste scopul si modul de utilizare a instrumentelor de masura complexe (cheie dinamometrica, compas gradat, sabloane verificatoare, nivela cu laser, aparat pentru determinarea grosimii stratului de vopsea, etc);

Cetatenii acceptate
Romana
Locatia inregistrarii contractelor de munca
Toate contractele de angajare vor fi inregistrate in termenul legal, la autoritatile romane
Personalitate preferata
- Serios
- Organizat
- Constiincios
- Proprie initiativa si orientare spre obiective
- Auto - motivat
- Atitudine pozitiva
- Prezenta agreabila
- Disponibilitate pentru program prelungit
- Stare fizica buna

Acordare bonusuri

Tip si durata contract de munca, conditii de munca, de incetare a ocuparii fortei de munca sau pentru re-ocuparea fortei de munca
Contract individual de munca, cu norma intreaga, pe durata determinata de 3 luni, cu perioada de proba de 15 zile.  Contractul de munca poate fi prelungit prin acordul de vointa al partilor.

Relocare
Pentru persoanele care nu au domiciliul in Bucuresti, exista posibilitate de cazare in apartamentele firmei, apartamente in care sunt cazate cate 3-4 persoane, functie de numarul de camere ale apartamentului. Cheltuielile de cazare sunt in sarcina firmei.

Perioada si plata pentru concediul de odihna
21 zile/ an, conform salariului

Conditii de munca, protectie si securitate in munca
Conform legii
Documente necesare companiei in procesul de evaluare al candidatilor
-CV+ poza
- acte de studii
- alte diplome/certificate/atestate relevante
- fisa de evaluare
- cazier judiciar