Specialist Marketing

Marketing Manager

Candidatul ideal
- studii superioare specializate (marketing / studii economice / sociologie etc)
- abilități excelente de vânzări și înțelegerea consumatorului
- gândire analitică și practică
- abilitați foarte bune de organizare (gestionarea timpului și fixarea priorităților)
- capacitate de observaţie şi analiză comportamentală
- capacitatea de a urmări și soluționa mai multe sarcini în paralel
- persoană dinamică, proactivă, asertivă, cu bune abilități de comunicare
- persoane cu încredere în sine, rezistente la stres
- creativitate: capacitatea de a veni cu idei originale sau inovative şi de a construi pe baza acestora în scopul dezvoltării)

Cerințe
- experiență de minim 2 ani în Marketing
- cunoștințe platforme de promovare online și offline (Media Planning și Media Buy)
- limba engleză obligatoriu (avantaj cunoașterea unei limbi opționale: germană, spaniolă, italiană, franceză, etc)
- abilități de operare PC (Microsoft Office, editare grafică foto-video, email etc)

Descrierea jobului
- Implementarea activităților de marketing conform planului de marketing
- Concepe, propune și organizează activități de PR, campanii în mediul online, promovare etc
- Identifică canalele optime pentru creșterea vizibilității brandului și a produselor/serviciilor companiei
- Elaborarea strategiilor de comunicare ale brandului companiei
- Colaborează cu departamentele interne pentru a asigura un flux de comunicare stabil și eficient, necesar pentru realizarea unor campanii de marketing de succes
- Concepe briefuri pentru campaniile de promovare
- Monitorizeaza performanțele brand-ului propriu și a produselor/serviciilor concurente
- Urmărește alocarea bugetului pentru campaniile de marketing
- Realizează activități administrative interne specifice departamentului de marketing
- Înțelegerea și însușirea serviciilor din portofoliul companiei
- Însușirea procedurilor de lucru generale și a celor specifice departamentului de marketing

Beneficii oferite
- Training de specializare
- Pachet salarial motivant care reflectă performanța
- Posibilități reale de promovare în carieră
- Mediu de lucru plăcut și motivant alături de o echipă energică și creativă

Aplica la postul de Specialist Marketing