Lucratori comerciali in retail - detaliat

SCURTA DESCRIERE

Acest proiect de recrutare se adreseaza persoanelor aflate in cautarea unui loc de munca pe postul de lucratori comerciali, acestea avand posibilitatea de a lucra in cadrul unei companii de renume international din domeniul retail, la standardele cele mai ridicate de siguranta, calitate si performanta.
Locul desfasurarii muncii se afla in Orasul Brasov si Orasul Bran, Jud. Brasov.

AVANTAJE

- Salariu atractiv
- Bonusuri lunare
- Activitate in cadrul unei echipe de profesionisti
- Bonuri de masa pentru fiecare zi lucrata
- Posibilitate de avansare in cariera
- Angajari urgente in cadrul unei companii de prestigiu

DETALII

Descrierea completa a profilului candidatului ideal pentru posturile vacante se regaseste in tabelul de mai jos.
Adresa locului de munca

Brasov, Bran
Felul muncii (functia/ meseria)
Lucrator Comercial
Descrierea posturilor (responsabilitati, atributii)
- Scanare produse
- Incasare bani
- Primire bani la intrare in tura/ predarea acestora la iesirea din tura
- Introducere marfa la raft
- Mentinere aspect magazin
- Curatenie
- Interactiune cu clientii: informatii promotii/ campanii existente in magazin
- Monitorizare termene de valabilitate
- Orice alte sarcini relevante postului
Cetatenii acceptate
Romana

Numar de posturi  vacante pentru fiecare pozitie in parte

17  pozitii vacante, din care 10 pozitii vacante in Brasov si 7 in Bran
Locatia inregistrarii contractelor de munca
Toate contractele de angajare sunt inregistrate in termenul legal, la autoritatile romane

Criteriile angajatorului  legate de gen

Femei, barbati
Criteriile angajatorului referitoare la varsta

18-55 ani
Personalitate preferata

Forma fizica buna, apt de munca, comunicativ, dinamic, muncitor, lucru in echipa

Experienta necesara
Posturile nu necesita experienta anterioara

Calificare necesara
Detinerea unei diplome de 10 clase
Cerinte referitoare la nivelul de limba straina
Cunoasterea limbii engleze chiar si la nivel de incepator constituie un avantaj la selectie, insa nu este obligatorie

Permis de conducere necesar
Nu

Remunerare pe ora/ pe luna si data salariala pentru fiecare post
De la 1.900 RON/  luna brut

Salariul va fi platit lunar, prin transfer bancar, in data de 10 a fiecarei luni pentru luna precedenta

Acordare bonusuri
Intre 80-150 RON. Calculul bonusurilor se va face in functie de realizarile magazinului. Bonusul difera in functie de departament. Posibilitatea de a ajunge chiar si la 500 RON/ luna.

Ore suplimentare
Se compenseaza cu ore libere platite sau se platesc cu un spor la salariu

Cazuri in care se fac retineri salariale
Conform Codului Muncii, republicat si actualizat prin Legea nr. 12/ 2015

Program de lucru

8 ore/zi
5 zile lucratoare/ saptamana
2 zile repaos/ saptamana
Exista posibilitatea de lucru in ture, inclusiv in weekend.

Tip si durata contract de munca, condtii de munca, de incetare a contractului de munca

Contract individual de munca

Ore lucrate
Norma intreaga

Perioada contractului
Nedeterminata, cu perioada de proba de 3 luni

Posibilitatea de prelungire a contractului: nu

Perioada de proba de 3 luni

Transport local
Nu

Asigurare medicala
Da

Concediu medical
Da

Tichete de masa
Da

Alte beneficii

Concediul de odihna
21 zile/ an
In raport cu durata muncii.

Conditii de munca, protectie si securitate in munca
Conditii normale de munca conform normelor legale.
Are loc o instruire periodica la locul de munca.

Documente necesare companiei in procesul de evaluare al candidatilor

- CV + poza
- Diploma de 10 clase/ bacalaureat dupa caz
- Fisa de evaluare

Preferinte la metoda de selectie
Interviu fata in fata

CONTACT

Pentru detalii si programari la inscriere contacteaza Consultantii nostri la numarul de telefon 0376 - 444 555. Iti dorim mult succes!