Contabil si Lucratori depozit pentru o companie specializata in echipamente de laborator si cercetare din Bucuresti

AVANTAJE

- Pachet salarial avantajos
- Bonusuri de performanta
- Tichete de masa
- Transport asigurat la si de la serviciu

CARACTERISTICI LOC DE MUNCA

- Contract individual de munca, cu norma intreaga, pe durata determinata de 3 luni, pentru postul de contabila.
- Contract individual de munca, pe durata nedeterminata, cu perioada de proba de 3 luni pentru lucratori depozit

PROFIL IDEAL

Pentru postul de Contabil este nevoie de experienta prealabila de minim 2 ani pe un post similar si studii economice de specialitate.
Pentru posturile de Lucratori depozit nu este nevoie de experienta sau calificare.

Citeste mai mult

DETALII

Adresa locului de munca

Activitatea se desfasoara la sediul companiei din Voluntari - Ilfov.

Felul muncii (functia/ meseria conform Clasificarii Ocupatiilor din Romania)
Contabil
Lucratori depozit

Descriere posturi (Responsabilitati, Atributii)

Contabil
- Situatii neprevazute solicitate de management - Solicitari situatii alte departamente Convorbiri cu agentii din tara si din sediu
- Arhivare documente de banca
- Evidentiere in sistem deconturi de cheltuieli interne si externe
- Intocmire si verificare deconturi de cheltuieli Ron
- Introducere in sistem a extraselor bancare - Lei
- Introducere in sistem a extraselor bancare valuta
- Verificare cont 4092 pt repartizare plati
- Verificare cont 4192 pt repartizare incasari
- Convorbiri telefonice cu clientii(verificare sold)
- Intocmire rapoart avize nefacturabile -lunar
- Intocmire rapoarte facturi fara avize Intocmire rapoarte retururi
- Listare balanta clienti din sistem ERP si verificare
- Verificare clasa 5 (cont 581,5081,5088,512)
- Verificare si soldare a contului 542
- Intocmire   si verificare deconturi de cheltuieli valuta
- Rezolvare situatii punctuale cu clientii (fise + verificari)
- Listarea fiselor clientilor pentru agentii din tara si Bucuresti
- Actualizare situatie Bilete la ordin
- Evidentiere Bilete la ordin in sistem ERP (la primire/ la trimitere catre banca/ la incasare)
- Urmarire scadente Bilete la ordin si transmiterea acestora la banca
- Verificare conturi 5113, 413
- Intocmire si trimitere confirmari de sold catre clienti

Lucrator depozit
- Indeplinirea activitatilor pentru desfasurare procesului de productie conform planificarii productiei
- Respectarea instructiunilor si procedurilor de lucru, a standardelor de calitate si de productivitate
- Receptionarea materiei prime si aranjarea la nivel de Departament
- Participarea la demararea si oprirea linilor de productie si a echipamentelor anexe sub controlul Team Leader-ilor
- Verificarea materiilor prime necesare productiei
- Respectarea parametrilor de climatizare din sectia de productie (umiditate si temperatura)
- Orice alte sarcini relevante locului de munca

Cetatenii acceptate
Cetateni romani.

Numarul de posturi vacante pentru fiecare pozitie in parte

Contabil - 1 post
Lucrator depozit - 2 posturi

Locatia inregistrarii contractelor de munca

Toate contractele de angajare vor fi inregistrate in termenul legal, la autoritatile romane.

Personalitate preferata

- Serios
- Organizat
- Constiincios
-  Auto - motivat
- Atitudine pozitiva
- Prezenta agreabila
- Disponibilitate pentru program prelungit
- Stare fizica buna
- Muncitor
- Dornic sa invete lucruri noi
Experienta necesara
Contabil - Minim 2 ani experienta pe un post similar
Lucrator depozit - Nu se cere experienta anterioara

Calificare necesara si cerinte
- Contabil: studii superioare in domeniul economic
- Lucrator depozit: nu se cere calificare

Criterii legate de gen

Feminin/ Masculin pentru postul de Contabil.
Masculin pentru postul de Lucrator depozit.

Criterii legate de varsta

18 - 55 ani

Acordare bonusuri

Program de lucru

- Luni - Vineri, intr-un singur schimb de la 08.00 - 16.30.  Sambata, Duminica - liber

    Perioada si plata pentru concediul de odihna

    21 zile/an, conform salariului

    Conditii de munca, protectie si securitate in munca

    Conform legii

    Documente necesare companiei in procesul de evaluare al candidatilor

-   CV+ poza
-   acte de studii
-   alte diplome/certificate/atestate relevante
-   fisa de evaluare
-   cazier judiciar