Personal domeniul auto 2

SCURTA DESCRIERE

Acest proiect de recrutare se adreseaza persoanelor aflate in cautarea unui loc de munca pe urmatoarele posturi: vopsitor auto, mecanic auto, tinichigiu auto, consilier vanzari, acestea avand posibilitatea de a lucra in cadrul unei companii de renume in domeniul auto, la standardele cele mai ridicate de siguranta, calitate si performanta.

AVANTAJE

- Activitate in cadrul unei echipe de profesionisti
- Salariu fix + comision
- Angajari urgente in cadrul unei companii de prestigiu

DETALII

Descrierea completa a profilului candidatului ideal pentru posturile vacante se regaseste in tabelul de mai jos.

Adresa locului de munca

Brasov, Romania
Felul muncii (functia/ meseria conform Clasificarii Ocupatiilor din Romania

- Vopsitori auto
- Tinichigii auto
- Consilieri vanzari
- Mecanici auto
Descrierea posturilor (Responsabilitati, Atributii)
Vopsitor auto
- Planificarea activitatii proprii
- Pregatirea caroseriei in vederea vopsirii
- Aplicarea tratamentelor speciale
- Pregatirea, combinarea si diluarea materialelor
- Pregatirea suprafetelor de vopsit
- Stabilirea lucrarilor de vopsire
- Executarea lucrarilor de vopsire
- Orice alte sarcini relevante postului

Tinichigiu auto
- Remedierea defectelor anvelopelor vehiculelor rutiere
- Inventarierea sculelor, dispozitivelor si verificatoarelor

Consilier vanzari
- Comunicarea cu clientul privind defectele masinii
-Intocmirea necesarului de piese cu mecanicul
- Efectuarea inspectiei post-reparatie

Mecanic auto
- Analizarea constructiei, functionarii si a starii tehnice a autovehiculelor
- Diagnosticarea disfunctionalitatilor
- Efectuarea lucrarilor de intretinere si reparatie
- Etansarea sistemelor: ungere, racire, alimentare cu combustibil
- Alegerea, intretinerea, utilizarea, depozitarea si inventarierea sculelor, dispozitivelor si verificatoarelor

Cetatenii acceptate

Romana
Numar de posturi  vacante
1-5 posturi vacante

Locatie inregistrare contracte de munca

Toate contractele de angajare vor fi inregistrate in termenul legal, la autoritatile romane
Criterii legate de gen

Barbati
Criterii referitoare la varsta

Intre 25-40 ani. Candidatii peste aceste varste, sunt acceptati in functie de aptitudini.
Personalitate preferata

- Seriozitate
- Abilitati de comunicare si lucru in echipa
- Abilitati practice

Experienta necesara

Postul necesita min. 3 ani experienta anterioara
Calificare necesara

Detinerea unei diplome in domeniul auto sau facultate in curs reprezinta un avantaj. Detinerea unei diplome emise de orice institutie in domeniul auto (vopsitorie, mecanica, tinichigerie etc.) constituie un avantaj la selectie.

Permis de conducere

Este obligatorie detinerea unui permis de conducere categ. B pentru postul de Consilier service

Remunerare pe luna neta si data salariala

Min. 1.450 RON/ luna salariu brut + comision (se ajunge la min. 2.500 RON/ luna net)
Salariul se plateste odata la doua saptamani, in datele de 15 si 30 ale unii pt. luna anterioara

Acordare bonusuri

- Bonusul se calculeaza in functie de numarul de ore facturate
- Bonuri de masa

Ore suplimentare

Orele suplimentare se compenseaza cu ore libere platite sau se platesc cu un spor la salariu

Sporuri/ indemnizatii/ alte adaosuri

Nu se acorda alte bonusuri
Cazuri in care se fac retineri salariale

Conform Codului Muncii, republicat si actualizat prin Legea nr. 12/ 2015
Program de lucru

8  ore/ zi (aprox. 4 ore/ sambata)
5 - 6 zile lucratoare/ sapt
1 - 2 zile repaos/ sapt

Tip si durata contract de munca

Contract individual de munca cu norma intreaga pe durata nedeterminata cu perioada de proba de 3 luni
Transport local

Nu
Asigurare medicala

Da
Concediu medical

Da
Tichete de masa

Da
Concediu de odihna

21  zile/ an. In raport cu durata muncii
Conditii de munca, protectie si securitate in munca

Conditii normale de munca
Documente necesare companiei in procesul de evaluare al candidatilor

- Curriculum Vitae
- Cazier judiciar
Preferinte la metoda de selectie
Interviu fata in fata

CONTACT

Pentru detalii si programari la inscriere contacteaza Consultantii nostri la numarul de telefon 0376 - 444 555.

Iti dorim mult succes!