Recrutor (Consultant resurse umane)

Recrutor / Consultant recrutare

Candidatul ideal
- absolvent studii superioare specializate (sociologie/studii economice, drept,.....)
- abilitati excelente de vanzari (persuasiune, negociere, etc)
- experienta de minim 2 ani pe postul de recrutor
- limba engleza obligatoriu (avantaj cunoasterea unei limbi optionale: germana, spaniola, italiana, franceza, etc)
- abilitați foarte bune de organizare (gestionarea timpului si fixarea prioritatiilor
- abilități de relaţionare cu oamenii
- capacitate de observaţie şi analiză comportamentală
- capacitatea de a urmari si soluționa mai multe proiecte de recrutare in paralel
- persoane cu încredere in sine, rezistente la stres

Descrierea jobului
Insusirea programelor si a ofertelor de munca vacante;
- Insusirea procedurilor de lucru generale si a celor specifice fiecarui proiect de recrutare;
- Prezentarea ofertelor si a programelor de munca catre candidati, atat telefonic, email cat si face-to-face;
- Intervieverea si evaluarea candidatilor in engleza;
- Semnarea actelor juridice cu candidatii;
- Participarea si efectuarea interviurile preliminare, asa cum cere descrierea jobului;
- Prezentarea contractelor de munca candidatilor selectati;
- Finalizarea procedurii de selectie (semnarea contractele de angajare cu candidatii selectati, pregatirea actelor candidatilor pentru deplasarea lor in strainatate);
- Administrarea bazei de date a candidatiilor;

Beneficii oferite
- Training de specializare
- Pachet salarial motivant care reflecta performata
- Posibilitati reale de promovare in cariera
- Mediu de lucru placut si motivant alaturi de o echipa energica si creativa

APlica acum pentru postul de recrutor / consultant recrutare