Manager Marketing

Marketing Manager

Candidatul ideal
- diplomă de licenţă la facultate cu specializare marketing sau studii economice
- experienta de minim 2-4 ani in Marketing si minim 1-2 ani pe postul de Director Marketing prezinta avantaj
- abilitati excelente de leadership, management, vanzari si intelegerea consumatorului
- limba engleza obligatoriu (avantaj cunoasterea unei limbi optionale: germana, spaniola, italiana, franceza, etc)
- gandire analitica si practica
- abilitați foarte bune de organizare (gestionarea timpului si fixarea prioritatiilor)
- abilitati de operare PC (Microsoft Office, editare grafica foto-video, email etc)
- capacitate de observaţie şi analiză comportamentală
- capacitatea de a urmari si soluționa mai multe sarcini in paralel
- persoana dinamica, proactica, asertiva, cu bune abilitati de comunicare
- persoane cu încredere in sine, rezistente la stres

Descrierea jobului
- Se ocupă în principal cu analiza mediului de afaceri
- Planificarea activităţii de marketing şi de conducere departamentală (plan de marketing, planuri de acţiuni, Structura Detaliată a Activităţilor (WBS), Structura Detaliată Organizaţională (OBS), organigrama, diagrame Gantt, PERT, CPM, tablouri de bord etc)
- Organizarea campaniilor integrate de marketing
- Coordonarea implementării strategiilor şi campaniilor de marketing
- Controlul realizării indicatorilor tehnico-economici de marketing
- Negocierea şi încheierea contractelor de marketing
- Promovarea imaginii organizaţiei
- Organizarea activităţii compartimentelor din subordine
- Colaboreaza cu departamentele interne pentru a asigura un flux de comunicare stabil si eficient, necesar pentru realizarea unor campanii de marketing de succes
- Monitorizeaza si masoara rezultatele obtinute si stabileste masuri corective
- Raporteaza indicatorii de performanta
- Propune alocarea bugetului pentru campaniile de marketing
- Intelegerea si insusirea serviciilor din portofoliul companiei
- Insusirea procedurilor de lucru generale si a celor specifice departamentului de marketing

Beneficii oferite
- Training de specializare
- Pachet salarial motivant care reflecta performanta
- Posibilitati reale de promovare in cariera
- Mediu de lucru placut si motivant alaturi de o echipa energica si creativa

Aplica la postul de Director Marketing