Jurist

Jurist / Consilier juridic

Candidatul ideal
- absolvent cu diplomă de licenţă a unei facultăţi de drept, specializarea ştiinţe juridice
- experienta de minim 1-3 ani pe postul de consilier juridic prezinta avantaj
- limba engleza obligatoriu (avantaj cunoasterea unei limbi optionale: germana, spaniola, italiana, franceza, etc)
- abilitati excelente de persuasiune, negociere, contractare etc
- abilitați foarte bune de organizare (gestionarea timpului si fixarea prioritatiilor)
- abilități de relaţionare cu oamenii si companiile
- capacitate de observaţie şi analiză comportamentală
- capacitatea de a urmari si soluționa mai multe sarcini in paralel
- persoane cu încredere in sine, rezistente la stres

Descrierea jobului
- Consilierul Juridic se ocupă în principal cu acordarea de consultaţii juridice compartimentelor din cadrul organizaţiei
- Oferirea de informaţii juridice clienţilor
- Redactarea documentelor si actelor juridice necesare organizatiei
- Arhivarea documentelor juridice
- Reprezentarea în faţa instanţelor judecătoreşti
- Urmărirea desfăşurării proceselor
- Insusirea procedurilor de lucru ale companiei

Beneficii oferite
- Training de specializare
- Pachet salarial motivant care reflecta performata
- Posibilitati reale de promovare in cariera
- Mediu de lucru placut si motivant alaturi de o echipa energica si creativa

Aplica la jobul de consilier juridic / jurist