Asistent marketing

Asistent Marketing

Candidatul ideal
- studii superioare specializate (marketing / studii economice / sociologie etc)
- abilitati excelente de vanzari si intelegerea consumatorului
- experienta de minim 2 ani in Marketing si/sau Marketing online prezinta avantaj
- limba engleza obligatoriu (avantaj cunoasterea unei limbi optionale: germana, spaniola, italiana, franceza, etc)
- gandire analitica si practica
- abilitați foarte bune de organizare (gestionarea timpului si fixarea prioritatiilor)
- abilitati de operare PC (Microsoft Office, editare grafica foto-video, email etc)
- capacitate de observaţie şi analiză comportamentală
- capacitatea de a urmari si soluționa mai multe sarcini in paralel
- persoana dinamica, proactica, asertiva, cu bune abilitati de comunicare
- persoane cu încredere in sine, rezistente la stres

Descrierea jobului
- Implementarea activitatilor de marketing conform planului de marketing
- Concepe, propune si organizeaza activitati de PR, campanii in mediul online, promovare etc
- Colaboreaza cu departamentele interne pentru a asigura un flux de comunicare stabil si eficient, necesar pentru realizarea unor campanii de marketing de succes
- Concepe briefuri pentru campaniile de promovare
- Monitorizeaza performantele brand-ului propriu si a produselor/serviciilor concurente
- Urmareste alocarea bugetului pentru campaniile de marketing
- Colaboreaza indeaproape cu Marketing managerul in toate proiectele
- Realizeaza activitati administrative interne specifice departamentului de marketing
- Intelegerea si insusirea serviciilor din portofoliul companiei
- Insusirea procedurilor de lucru generale si a celor specifice departamentului de marketing

Beneficii oferite
- Training de specializare
- Pachet salarial motivant care reflecta performata
- Posibilitati reale de promovare in cariera
- Mediu de lucru placut si motivant alaturi de o echipa energica si creativa

Aplica la jobul de asistent marketing